Wyróżnieni w czasie Dni Ursusa

8 czerwca w parku Czechowickim odbył się festyn z okazji Dni Ursusa. Podczas imprezy uhonorowano trzy osoby za zasługi dla Ursusa, medalami „Ad Gloriam Ursi”. Medale wręczono po raz drugi w historii naszej dzielnicy. W ubiegłym roku otrzymali je: Ireneusz Barski, Kazimierz Prędki i Dorota Męckowska. W tym roku odebrali je: Teresa Szczęsnowicz, Jerzy Domżalski i Janusz Ptasiński.

Pamiątkowe zdjęcie na scenie muszli koncertowej w parku Czechowickim. Od lewej: dyrektor Ośrodka Kultury Arsus- Bogusław Łopuszyński, laureaci II edycji „Ad Gloriam Ursi” Teresa Szczęsnowicz, Janusz Ptasiński i Jerzy Domżalski, zastępczyni burmistrza – Anna Lewandowska, burmistrz – Bogdan Olesiński, zastępczyni burmistrza – Aneta Wachnicka. Zdjęcie: Urząd Dzielnicy Ursus.

Teresa Szczęsnowicz jest lekarką – pediatrą. Od 1976 roku związana jest z przychodnią lekarską na osiedlu Niedźwiadek.

Jerzy Domżalski jest historykiem regionalistą. Autor kilku książek o Ursusie, współautor filmów i wystaw plenerowych o Ursusie. W latach 1972-1981 redaktor i sekretarz redakcji „Głosu Ursusa”, w stanie wojennym redaktor „Wolnego Głosu Ursusa”. W latach 1995- 2003 redaktor naczelny „Dziennika Ursusa”.

Medal „Ad Gloria Ursi” odbiera Jerzy Domżalski. Zdjęcie: Urząd Dzielnicy Ursus.

Janusz Ptasiński od 1962 roku jest działaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Przez wiele lat zajmował się organizacją turystyki dla pracowników ZM „Ursus”. Obecnie jest prezesem oddziału PTTK Ursus. Współorganizator zlotu traktorów, aktywnie działa na rzecz odtworzenia muzeum ZM „Ursus”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *