Noc Muzeów również w Ursusie

Ciesząca się wielką popularnością wśród Polaków Noc Muzeów (każdego roku długie kolejki do wielu stołecznych muzeów) zawita również do Ursusa. W dużej sali konferencyjnej (parter) Domu Kultury „Kolorowa” przy ul. Sosnkowskiego 16 zostanie pokazana kolekcja pamiątek Harcerskiego Kręgu Seniorów, która na co dzień znajduje się w niewielkim pokoju na I piętrze  Domu Kultury „Kolorowa”. Na wystawie znajdą się również eksponaty wypożyczone z Muzeum Harcerstwa mieszczącego się przy ul. Konopnickiej w Warszawie oraz hufca ZHP Ursus. Non-stop będzie wyświetlany film zrealizowany przez harcmistrza Zdzisława Izydorczaka „Dzidka”, a poświęcony harcerstwu w Ursusie od 1933 roku do lat 80. dwudziestego wieku. Kuratorem wystawy jest harcmistrzyni Hanna Murawska.
Noc Muzeów zaplanowana jest z soboty 16 na niedzielę 17 maja. U nas ekspozycja w Domu Kultury „Kolorowa” czynna będzie w sobotę od 18.00 do 24.00 godziny.

Noc muzeów

2 komentarze

  1. Próbuję się skontaktować z Autorem Strony poprzez formularz kontaktowy. Czy jest jakaś szansa, że zadziała? 🙂 pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *