Smutna rocznica

Spotkanie prowadził Antoni Muracki.

13 grudnia 2021 roku minęła 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Urząd Dzielnicy Ursus przypomniał ją wydając moją książkę “Ursus. Zapiski ze stanu wojennego”.

Książka obejmuje czasy pierwszej “Solidarności”. Rozpoczyna ją opis wydarzeń zapowiadających nadejście społecznego buntu i nadziei na życie w wolnej Polsce. Eksplozję wolności kończą czołgi i oddziały ZOMO dławiące w nocy z 14 na 15 grudnia opór strajkującej załogi fabryki “Ursus”. Potem jest czas działalności związku w podziemiu. Książkę zamyka apoteoza zwycięstwa “Solidarności” w jakiejś nie określonej przyszłości.

Promocja książki odbyła się 13 grudnia w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Warszawa Ursus przy ul. Plutonu Torpedy 47. Z powodu pandemii spotkanie miało charakter imprezy w reżimie sanitarnym. Dodatkowo transmitowano je w internecie na profilu FB Urzędu Dzielnicy. Spotkanie prowadził, grał na gitarze i śpiewał piosenki “Solidarności” bard Antoni Muracki. Wśród obecnych na sali był burmistrz dzielnicy Ursus – Bogdan Olesiński.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *